Ľudia

Ján VALÁRIK  konateľ spoločnosti - riaditeľ obchodnej siete

Z vlastných skúseností viem, že keď človek niečomu nerozumie, tak sa toho bojí a zároveň sa v rámci „pudu sebazáchovy“ takýmto problémom vyhýba. Človek sa následne dostáva do situácií, v ktorých sa necíti spôsobilý urobiť správne rozhodnutie a dovolí, aby o ňom samom rozhodoval niekto iný. Jeho neznalosť však môže byť zneužitá a manipulovaná rôznymi inštitúciami a osobami, ktoré sa považujú za odborníkov v danej oblasti. Každý sa stretol s tým, že niečo, čo síce bolo pre jedného správne, prospešné, pre druhého naopak bolo absolútne nevhodné. Koncom roka 2000 som sa zoznámil so svetom financií a uvedomil si, že starať sa o svoje vlastné financie nás nenaučí žiadna škola. Preto sme založili spoločnosť  NRF – Naučme sa rozumieť financiám. Prostredníctvom spoločnosti NRF chcem svoje skúsenosti získané počas mojej 14-ročnej praxe jednak odovzdávať ďalej, ale ich aj vylepšovať a obohacovať o nové moderné trendy vo finančnej oblasti. Ako vyplýva z názvu spoločnosti, našim cieľom je vzdelávať ľudí v oblasti rodinných financií a tiež vďaka tímu vzdelaných a šikovných spolupracovníkov, ktorí podporujú našu myšlienku, plniť ich sny a ciele. S našim systémom vzdelávania a odmeňovania sa stávajú finančne nezávislí.
 

Tomáš HANUS  konateľ spoločnosti - riaditeľ obchodnej siete

Popri štúdiu na vysokej škole sa mi naskytla príležitosť spoznať finančný trh. Veľmi často som sa stretával s nevedomosťou a neinformovanosťou ľudí v oblasti peňazí, preto som sa rozhodol venovať vzdelávaniu v tejto sfére profesionálne a to spôsobom „Naučme sa spolu Rozumieť Financiám“. Mojou najväčšou víziou je dať ľuďom v dnešnej dobe tak veľmi potrebné finančné vzdelanie, aby neboli účelovo zavádzaní finančnými poradcami a aby vedeli využiť naplno vo svoj prospech všetko, čo nám ponúka finančný trh. Moje 12 ročné skúsenosti mi ukázali, akú dôležitú úlohu má vzdelanie v živote človeka a preto je mi cťou rozvíjať spoločnosť s prepracovaným vzdelávacím systémom, ktorý spolu so skvelým tímom profesionálov všetkým umožňuje plniť si sny s našou spoločnosťou.
 

Patrik DVORSKÝ  manažér obchodnej siete

Počas štúdia na Gymnáziu Štefana Moyzesa v Ružomberku som sa dostal cez prednášku o finančnej gramotnosti na strednej škole ku kontaktu s firmou NRF - Naučme sa rozumieť financiám. Keďže som v tom období bol v maturitnom ročníku začal som sa zaujímať o finančné vzdelanie z praxe , ktoré na stredných školách chýba. Po ukončení strednej školy v roku 2014 som sa rozhodol svoje vedomosti získané práve v tejto firme využiť naplno a začať  podnikať vo finančnom smere a budovať si vlastnú firmu. Dnes žijem v Bratislave a chcem dať príležitosť naučiť sa rozumieť financiám každému, s kým sa v živote stretnem.
 

Martin HANUS  riaditeľ obchodnej siete

Už od malička ma zaujímalo, prečo niektorí ľudia v živote tak veľa majú, zažijú a dosiahnu. Väčšinou som dostal na moju otázku len jednu z týchto dvoch odpovedí. Je to vďaka tomu že sa dobre učili. Je to vďaka tomu že mali šťastie. Neskôr som zistil, že je to hlavne preto, že rozumejú financiám a preto majú v živote úplne iné možnosti. Od roku 2004 som sa rozhodol aktívne vzdelávať v oblasti financií a v oblasti podnikania. Vďaka myšlienke spoločnosti NRF som dostal príležitosť budovať veľkú a silnú obchodnú sieť. Mojim cieľom v NRF je aby sa ľudia na Slovensku mali o niečo lepšie a mohli si splniť svoje sny. Mojou úlohou vo firme je vytvárať práve tieto príležitosti.
 

 

 

Miroslava HANUSOVÁ  manažérka obchodnej siete

Keď som ako mladá učiteľka MŠ nastúpila do svojho prvého zamestnania, bola som tak nadšená, že by som túto prácu robila aj zadarmo. Ale po rokoch som si uvedomila, že z učiteľského platu nemôžem dopriať svojej rodine to, čo by si zaslúžili, pretože máme stále nedostatok peňazí , ale zato pribudol stres a ubúdalo zdravie. No a potom prišla jedna šanca, ktorá sa neodmieta, začať sa učiť niečo o peniazoch, no a zistila som, že kto im rozumie, ten ich aj má. Veľmi rýchlo sa sen stal skutočnosťou a v tejto činnosti som zarábala viac ako v zamestnaní, preto prišlo jedno z najdôležitejších a najlepších rozhodnutí v mojom živote, odísť z málo plateného zamestnania. Posledných 10 rokov som aj lektorom a učím to, čo nás v škole nikdy nenaučili. Napríklad, že dokážeme všetko, čo chceme, ale netreba sa báť. Spolupráca s našou spoločnosťou je neskutočne zmysluplná, lebo robí ľudí spokojnejšími, bohatšími, zdravšími, dáva slobodu a veľa voľného času, ktorý viete potom tráviť s tými, ktorých máte radi.
 

Peter HANUS  riaditeľ obchodnej siete

Keď mi bola ponúknutá možnosť ísť sa niečo naučiť o financiách, tak som si myslel, že ja už všetko viem, veď podnikám od roku 1992. Napriek tomu som sa išiel v roku 2003 pozrieť, aké nové informácie sa môžem ešte dozvedieť. A veru bolo ich naozaj dosť, ale aj tak som tomu zo začiatku neveril, kým som to nevyskúšal sám. Odvtedy nemám problém povedať každému, poďte sa naučiť rozumieť vlastným financiám, lebo keď niečomu nerozumiete, tak strácate, ale pokiaľ rozumiete, môžete len získať. Úprimne povedané, komu to vyhovuje, že takým dôležitým veciam dnes nerozumieme?  Kto nás potom ľahšie nasmeruje tam, kde to sám potrebuje? Odpoveď nech si nájde každý sám.
 

Štefan BRACHŇÁK  manažér obchodnej siete

V roku 2005 som dostal možnosť zúčastniť sa na dôchodkovej reforme. Práca vo finančníctve ma zaujala a začal som sa tejto práci venovať na hlavnú činnosť. No aj keď som sa snažil klientom poradiť čo najlepšie, uvedomoval som si, že ich životná situácia sa im môže zmeniť každým dňom a keď že  u nich nie som denne, nemôžem urýchlene nastaviť ich finančné produkty podľa danej situácie, pokiaľ ma nekontaktujú. Jediná možnosť je, že sa tomu sami rozumejú. Túto výhodu som našiel v spoločnosti NRF, kde aj zamestnaný  človek, ktorý chodí každý deň do práce sa môže naučiť základom vo finančníctve a vyhne sa problémom s nevýhodne podpísanou zmluvou v banke, poisťovni, sporiteľni. Nakoľko na finančnom trhu je veľa produktov, no nie každý produkt je vhodný pre všetkých. Príležitosť v NRF  majú aj tí, čo chcú viac t.j. chcú mať viac peňazí, času, chcú začať podnikať a  nechcú pracovať v zamestnaní za nízku mzdu. V spoločnosti skvelých ľudí, profesionálov s dlhoročným skúsenosťami, si každý môže vytvoriť svoj vlastný tím a s pomocou skúsených spolupracovníkov  začať budovať svoju vlastnú firmu.